logo 1

Стягнення дебіторської заборгованості - що робити ?

Стягнення дебіторської заборгованості

Стягнення дебіторської заборгованості. Коли почати процес по стягненню дебіторської заборгованості ?

Стягнення дебіторської заборгованості

  Що робити, якщо на підприємстві виникла необхідність в стягненні дебіторської заборгованості ? Зволікати не варто, адже час – це гроші. Відповідно, цінність коштів клієнта залежить від того, коли їх буде стягнуто дебіторську заборгованість, бо інфляцію ще ніхто не відміняв і боржники не довго тримаються на плаву.

  Зазвичай, необхідність в стягненні дебіторської заборгованості трапляється через фінансові проблеми одного з підприємств, або порушення умов договору. На практиці ж клієнт-боржник обіцяє сплатити дебіторську заборгованість наступного тижня, однак і наступного тижня справа не вирішується. То як правильно діяти в цій ситуації, аби не втрати прибуток?

  Насамперед у вирішенні проблеми "дебіторська заборгованість" головне – блискавична реакція, необхідно розпочинати стягнення дебіторської заборгованості. Варто зауважити, якщо закінчується термін позовної давності то розпочинати стягнення дебіторської заборгованості вже запізно – шансів отримати борг від контрагента практично немає. Оскільки непогашена дебіторська заборгованість з простроченим терміном повинна бути списаною з балансу фірми.

  Стягнути дебіторську заборгованість найлегше у випадку, коли в укладеному договорі є пункт, що стосується несвоєчасності здійснення взятих на себе обов`язків. Ця умова змушує боржника сплачувати пеню за кожен прострочений день. У такому разі вихід дуже простий, необхідно розпочати процес стягнення дебіторської заборгованості з подачі розрахунку дебіторської заборгованості, попередньо все уважно підрахувавши. Якщо такого пункту в договорі немає, тоді треба нагадати контрагенту про сплату боргу, а також про наслідки стягнення дебіторської заборгованості, врахувавши при цьому розмір державного мита та адвокатські послуги. 

  Доречним також буде ділова зустріч з представниками підприємства-боржника і вирішення проблеми стягнення дебіторської заборгованості мирним шляхом. Необхідно дізнатись, що саме заважає вашому партнеру сплатити дебіторську заборгованість. У випадку, якщо контрагент - порядний і раніше у вас не виникало подібних незручностей, однак, зараз у нього не найкращі часи, то можна домовитися про відстрочення в стягненні дебіторської заборгованості.

  Якщо ж усі дипломатичні прийоми вичерпано і клієнт вперто відмовляється сплатити дебіторську заборгованість або просто ігнорує цю вимогу, кредитору нічого більш не залишається, як подати позовну заяву про стягнення дебіторської заборгованості до суду. Варто наголосити, що у ході судового процесу, суд може винести рішення про неустойку та сплату інфляційного збитку, тож варто найняти для стягнення дебіторської заборгованості хорошого адвокати та підготувати усі необхідні документи.

Перехід до контактів спеціалістів, що здійснюють стягнення дебіторської заборгованості. 

Бажаємо швидкого стягнення дебіторської заборгованості.

 

Стягнення дебіторської заборгованості.

 ВАЖЛИВО! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ СТАТІ: