logo 1

Порядок видачі довідки про відсутність податкової заборгованості.

Порядок видачі довідки про відсутність податкової заборгованості.

Орган доходів і зборів визначає наявність / відсутність у платника податкового боргу на дату формування довідки з урахуванням наявності / відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів по основному й неосновному місці обліку платника податків.

Наказом від 10 жовтня 2013 року № 567 Міндоходів затвердило Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості по податках, зборах, платежах, контрольованим органами доходів і зборів.

Відповідно до Порядку довідка видається міжрегіональними територіальними органами Міндоходів України (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць), податковими органами в районах, містах ( крім міст Києва й Севастополя), районах у містах, об'єднаними й спеціалізованими державними податковими інспекціями по встановленій у додаткові формі по основному місці обліку, що звертається платника податків.

Довідка видається безкоштовно на підставі заяви платника податків, яке складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом доходів і зборів довідки, і вказівкою найменування підприємства (установи, організації), у яке довідку буде подано платником податків.

Строк розгляду заяви платника податків і видачі довідки або напрямки відмови в її наданні становить 5 робочих днів від дня одержання такої заяви.

Довідка видається в паперовому або електронному виді. Довідку в паперовому виді платник податків або його законний або вповноважений представник одержує безпосередньо в органі доходів і зборів, у який була подана заява. Платникам податків, що подають звітність в електронній формі, надання довідки може здійснюватися коштами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону про електронний документообіг і електронного цифрового підпису.

Наказ набуде чинності від дня офіційного опублікування.

 ВАЖЛИВО! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ СТАТІ: