logo 1

Поділ майна подружжя при розлученні

Поділ майна подружжя   Поділ майна подружжя. Відповідно до вимог Сімейного кодексу України майно подружжя, нажите ним під час шлюбу є спільним - за винятком майна, яке було отримане в спадщину або подароване кожному з подружжя окремо.

Поділ майна подружжя

Відповідно до вимог Сімейного кодексу України майно подружжя, нажите ним під час шлюбу є спільним - за винятком майна, яке було отримане в спадщину або подароване кожному з подружжя окремо.

До спільно нажитого майна належить нерухомість, транспортні засоби, гроші, включаючи доходи від підприємницької діяльності, паї, акції, цінні папери, внески в господарчі товариства. Майно, яке належало кожному з подружжя до шлюбу, таким і залишається.

Щодо положень шлюбного контракту, якими передбачена роздільна власність подружжя, то один з подружжя має право оскаржити положення договору, які ставлять його в невигідне положення на підставі Постанови Пленуму Верховного суду України9 від 06.11.09 року. "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правових угод недійсними" і норм закріплених у СК України.

Відносно речей індивідуального використання, а саме одяг, взуття, книги за фахом, то вони залишаються у власності за кожним з подружжя окремо, за винятком того, що може бути визнане предметами розкоші. Особливу увагу слід звернути на коштовності: подарунки залишаються за одним з подружжя, а предмети розкоші підлягають поділу, але якщо подарунок, є предметом розкоші - то він також не підлягає розділу.


Однак, найчастіше застосування основного принципу сімейного права – «Усе, що нажите в шлюбіпідлягає поділу» не відповідає ситуації й попросту несправедливо. Буває, що один з подружжя наніс другому чоловікові непоправну образу або обдурив його, однак дана обставина не враховується ні законом, ні судом при розгляді питання про розділ майна. Крім того, дуже часто питання слушного розділу майна відіграє величезну роль для подальшої долі людини, його матеріального і морального добробуту, відсутності розчарування в інституті шлюбу, готовності укласти шлюб знову.


Наша центр завжди готовий з розумінням вникнути у Вашу конкретну ситуацію й забезпечити той варіант поділу майна подружжя, який Ви вважаєте слушним. Або якщо ви вже поділили майно зі своїм подружжям і встало питання про виділення частки в натурі, ми так само з радістю допоможемо Вам.

Дзвоніть. Консультація про поділ майна подружжя безкоштовна !

 ВАЖЛИВО! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ СТАТІ: