logo 1

Іменні квитки на футбол та заборона на відвідування футбольних матчів.

Іменні квитки на футбол, заборона на відвідування футбольних матчів.

Заборона на відвідування футбольних матчів.

Необхідність внесення змін щодо введення іменних квитків на футбол та заборони на відвідування футбольних матчів у пояснювальній записці до Закону пояснюється тим, що футбольні матчі є найбільш відвідуваними масовими спортивними заходами й мають високий ризик порушень громадського порядку. 

Кабінет Міністрів України зареєстрував 27 грудня 2013 року законопроект № 3837 щодо відповідальності за здійснення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів. Проектом пропонується визначити такий вид адміністративного стягнення як заборона на відвідування футбольних матчів. Дане адмін. стягнення застосовується тільки як додаткове покарання.

 

16.01.2014 року вищевказаний Закон про введення іменних квитків на футбол та заборони на відвідування футбольних матчів прийнято Верховною Радою України.

Заборона на відвідування футбольних матчів застосовується у випадках, установлених КпАПУ, до осіб, що вчинили адміністративні правопорушення на території спортивної споруди, на якій проводиться футбольний матч. Заборона на відвідування футбольних матчів передбачена за наступні порушення: ст. 173, 174, 185, 185-7,195-3, 195-6 КпАПУ.

Заборона на відвідування футбольних матчів призначається районним, районним у місті, міським або районним судом (суддею) на строк від шести місяців до двох років.

Під футбольним матчем розуміється спортивне змагання з футболу між двома командами, яке відбувається на території України в рамках чемпіонату, першості, Кубка України й Суперкубка України, а також під егідою ФІФА й / або УЄФА.

Порушення заборони на відвідування футбольних матчів, тобто перебування особи, якій заборонено відвідувати футбольні матчі, на території спортивної споруди при проведенні футбольного матчу, - спричиняє накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Іменні квитки на футбол.

Відповідно пропонується внести ряд змін у Закон «Про особливості забезпечення громадського порядку й суспільної безпеки у зв'язку з підготовкою й проведенням футбольних матчів» щодо введення іменних квитків на футбол. Так, згідно із проектом квиток на футбольний матч - документ, який дає глядачеві право проходу на територію спортивної споруди і обов'язковим реквізитом якого є прізвище й ім'я його власника.

Глядачів зобов'язано окрім іменних квитків на футбол пред'являти документи, що засвідчують особу, представникам організатора футбольного матчу, уповноваженим на реалізацію квитків, при їх придбанні, а також стюардам, працівникам служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу) або органів внутрішніх справ по їх вимозі при вході на територію спортивної споруди або перебування на ньому.

У випадку вступу судового рішення про заборону особі відвідувати футбольні матчі в законну силу органі внутрішніх справ з дотриманням вимог законодавства в сфері захисту персональних даних надають організаторам футбольних матчів відомості про ПІП, дату народження осіб, яким заборонено відвідувати футбольні матчі і строк, на який їм заборонено відвідувати футбольні матчі.

 

Повний текст Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів":

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/722-18

Втратив чинність згідно Закону №732-VІІ від 28 січня 2014 року.

Іменні квитки на футбол.

Заборона на відвідування футбольних матчів.

 ВАЖЛИВО! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ СТАТІ: