logo 1

Визнання права власності у місті Київ та області

визнання права власності   Визнання права власності. Процедура судового визнання право власності одна з основ демократичної держави. Право на звернення до суду з вимогою про визнання право власності закріплене статтею 41 КУ і захищається Законом. Згідно статті 328 ЦК України право приватної власності є набутим законно, тоді, коли інше не визнане судовими органами або прямо не визначено в Законі. 

Визнання права власності. 

Так, на підставі статті 328 ЦК України право власності в основному здобувається на підставі угод. Однак, не менш значимим і усе більш розповсюдженим способом придбання права власності, на об'єкти, що мають значну матеріальну вартість – є придбання права власності через суд ( у судовому порядку).

Найбільш популярними предметами звернення до суду з метою придбання права власності на об'єкти нерухомого майна є:

  • узаконювання самовільного будівництва (придбання права власності на самовільно побудовані будинки, гаражі, прибудови, кіоски і т.д.);
  • визнання права власності на майно в порядку спадкування (у випадках сильно запущеної або проблемної спадщини);
  • визнання права власності на об'єкти по угодах, які підлягають нотаріальному посвідченню, однак по тим або іншим причинам були не завірені нотаріусом;
  • визнання права власності на нерухоме майно по набувальної давності (понад 10 років для нерухомого й понад 5 років для рухомого майна);
  • визнання права власності на майно, придбане в шлюбі за одним з подружжя.

Однак не варто забувати, що судді теж люди й вони прекрасно усвідомлюють про вартість тих благ, які ви придбаєте в результаті прийняття судом рішення про визнання за Вами права власності. Так само судді розуміють про можливі проблеми й невдоволеннях, які можуть виникнути у зв'язку із прийняттям такого рішення. Тому Вам можуть попросту відмовити в задоволенні позову про визнання права власності, просто через не бажання зв'язувати дану ситуацію, а така відмова назавжди позбавить Вас можливості повторно звернутися до суду з тим же предметом. По цьому, у даному питанню категорично протипоказане «займатися самолікуванням», тобто намагатися самостійно (без допомоги фахівця) розв'язати питання про визнання права власності в суді.

Є таке висловлення: «Цивілізація привела до того, що вже не важливо, хто правий, а хто не правий; важливо чий адвокат краще або гірше», тому, для того щоб придбати право власності на той або інший об'єкт у судовому порядку необхідно тільки Ваше бажання, решта зроблять юристи.

Якщо у Вас виникла ситуація описана вище або просто з'явилося усвідомлене бажання одержати право власності на той або інший об'єкт у суді, Ви завжди можете безкоштовно проконсультуватися з нами з питань визнання права власності, а там уже Вам вирішувати бути або не бути.

 ВАЖЛИВО! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАСТУПНІ СТАТІ: